BVR: "Nieuwe doelmannen onze topprioriteit"

BVR: "Nieuwe doelmannen onze topprioriteit" BVR: "Nieuwe doelmannen onze topprioriteit"

Achter de schermen wordt het seizoen 2020-2021 volop voorbereid. Onze club wil met een smallere kern de nieuwe jaargang aanvatten zonder in te boeten op kwaliteit. Youngsters zullen dichterbij de startelf komen.
Topprioriteit zijn twee nieuwe doelmannen. Het webteam nam de tijd voor een uitgebreide babbel met coach Bart Van Renterghem. “We willen vooral goede transfers doen en niet zomaar snelle transfers. Toeslaan op het juiste
moment.”

Afstandsonderwijs

Onze coach is intussen bedreven in het geven van afstandsonderwijs. “Ik werk als docent Voetbal aan de Topsportschool en ook aan de Universiteit Gent. Zo is Falko Geenens een student
van mij. Gisteren nam ik online examens af van onder meer ex-profvoetballer Thomas Matton. We hebben ons inderdaad moeten aanpassen aan de coronamaatregelen door middel van online presentaties, videocalls en bijvoorbeeld
beeldanalyses als thuiswerk.”

Smallere kern

Daarnaast werkt Bart keihard aan de voorbereiding van komend seizoen. “De coronacrisis heeft ook onze club geen deugd gedaan. Wij moeten wat de tering naar de nering
zetten. Onze kern zal afgeslankt zijn in vergelijking met vorig seizoen. We kunnen besparen op kwantiteit maar mogen niet inboeten op kwaliteit om de ambities waar te maken. Werken op blessurepreventie wordt ook belangrijk. Het
is tevens de wens van het clubbestuur om de youngsters kansen te geven. Met een smallere kern geeft dat meer mogelijkheden. Al moeten ze uiteraard tonen dat ze er klaar voor zijn. We hebben een goede ploeg die afgelopen seizoen
al meedeed voor de titel. Na de transfer van Steve Colpaert wordt nog op één of twee posities gezocht naar versterking.”

Sluitstuk

Topprioriteit zijn twee doelmannen die erbij moeten komen. “Julien Devriendt en
Zeb Van Gerven zullen de club verlaten. In het geval van Julien ben ik toch ietwat ontgoocheld dat het op een detail afgesprongen is. We geloven in hem maar  moeten zijn beslissing respecteren. Langs de andere kant kan het
geen kwaad om het volledige doelmannenkorps eens te vernieuwen. Naast de keepers die op onze radar zitten, krijgen we er ook een pak aangeboden en onderzoeken we tips van collega-trainers. Het is belangrijk om de juiste keuze te
maken. Ervaring is één ding maar we hebben bovenal een doelman nodig die kwaliteit en rust brengt. Top zijn in Tweede Amateur is voor mij niet genoeg, je moet ook top kunnen zijn in Eerste Amateur. In onze club is eveneens het
mentale aspect belangrijk. Voor de positie van derde doelman mogen enkele jeugddoelmannen hun kunnen tonen. We kijken ook uit of zich een opportuniteit voordoet in het aanvallend compartiment. Een speler die snelheid en diepgang
kan brengen.”

Eerlijke prijs

Versterkingen moeten er komen aan een eerlijke prijs. “We hebben spelers nodig die absoluut voor een traditieclub als Eendracht Aalst en haar achterban willen spelen. Als er op dat
vlak geen match is, gaat het niet door. En we moeten zeker zijn dat ze een meerwaarde betekenen. Voorzichtig omspringen met het geld van de supporters is de boodschap. Het is niet te vergelijken met mijn eerste periode, toen we
een dure ploeg hadden voor derde nationale. In het verleden werden in Aalst soms onrealistische bedragen betaald voor matige spelers. Nu werken we met de middelen die voorhanden zijn. Het is verwonderlijk dat enkele ploegen op
dit moment stevig kunnen uitgeven. Laat ons hopen dat het niet met nieuwe gevallen als Duffel gepaard gaat.”

Samuel Fabris

Het vastleggen van Samuel Fabris na het einde van zijn huurperiode is zonder twijfel een
opsteker. “Samuel is zo iemand die met zijn hart voor deze club speelt. Er was voor hem concrete interesse van ploegen uit Eerste Amateur maar hij gaf aan om graag in Aalst te blijven. Hij heeft een lucratiever voorstel
dichterbij huis naast zich neergelegd. Dat siert hem.” Hoe gaat het met Mitch Dekuyper? “Hij revalideert van zijn enkeloperatie en zal eerst individueel trainen. Onze hoop is dat hij in augustus opnieuw kan aansluiten maar het
is nog afwachten hoe de komende maanden verlopen.”

Zelfde reeks

Zopas liep het bericht binnen dat de voorgestelde reeksindeling in de Tweede Afdeling VV (zoals de Tweede Amateurliga nu gaat heten, nvdr) behouden
blijft. Geen enkele club tekende bezwaar aan. “De A-reeks had commercieel interessanter geweest. Maar clubs weten intussen al dat het zeer moeilijk is om nog wijzigingen af te dwingen. Je hebt akkoorden nodig van andere clubs en
bovendien een grondige reden om te wisselen. Niemand troost zich nog de moeite. Wij contacteerden Lokeren-Temse voor een switch maar zij gingen daar niet op in. Persoonlijk had ik geen uitgesproken voorkeur. De
scoutingsopdrachten zijn wel verder van huis. Langs de andere kant kennen we de ploegen in de B-reeks nu een beetje. Al kijken we niet te veel naar de tegenstanders maar vooral naar onszelf. We speelden het mooiste voetbal uit
de reeks maar moeten leren uit onze fouten.”

Positieve vibe

Hoopt onze coach nog op een appel die uit de kast valt op juridisch vlak? “Eigenlijk wel, al is het een stille hoop. Het blijft oneerlijk aanvoelen hoe
de titelkansen ons ontnomen zijn. De opgave van Duffel, gevolgd door de coronacrisis en abrupte afhandeling van de competitie, waren nogal nadelig voor ons. Al is het gezonder om er van uit te gaan dat we in de Tweede Afdeling
starten. Dan kunnen we niet ontgoocheld zijn.” De doelstelling blijft dezelfde voor de club en de coach, die zijn contract vorig jaar verlengd zag worden tot 2021. “Zo snel mogelijk terug naar de Eerste nationale (zoals de
Eerste Amateurliga vanaf nu genoemd zal worden, nvdr). We botsen wekelijks op supergemotiveerde tegenstanders maar dat zijn we nu gewoon. Daar moeten we kunnen mee omgaan als Eendracht Aalst zijnde. Het doet staf en spelers
plezier om te horen dat de supporters massaal voor een abonnement kiezen en de club hiermee een duw in de rug geven. Samen kunnen we een mooi verhaal schrijven en voor een positieve vibe rond de ploeg en de club zorgen. Ik ben
optimistisch gestemd voor het nieuwe seizoen.”

Voorbereiding

We kregen ook al een tipje van de sluier mee rond het oefenprogramma dat nagenoeg klaar is. “Half juli hervatten we de trainingen. Om onze gloednieuwe
grasmat de nodige tijd te geven zullen de oefenwedstrijden buitenshuis afgewerkt worden. In juli is er een eerste oefenwedstrijd tegen het beloftenteam van AA Gent (achter gesloten deuren). Seraing, Knokke, FC Lebbeke en Jong
Lede zullen onze overige sparringpartners zijn. Half augustus staat de start van de bekercampagne geprogrammeerd.”

Iendracht veroit!

abo button

ONZE PARTNERS

Toegevoegd aan winkelmandje