Kris Temmerman zondag eregast

Kris Temmerman zondag eregast Kris Temmerman zondag eregast

[sigplus] Ernstige fout: Afbeeldingsmap moet een een relatief pad vanaf de basis map van de afbeeldingen zijn.

Eendracht Aalst tracht dit seizoen elke thuiswedstrijd een belangrijke ex-speler als
gast uit te nodigen. Voor de thuiswedstrijd van komende zondag valt die eer ditmaal te beurt aan Kris Temmerman. Wij hadden een gesprek met hem in de marge van de wedstrijd tegen KSK Heist.

Kris Temmerman(39) is het
schoolvoorbeeld van een jeugdspeler die doorgroeide tot de eerste ploeg en het daar schopte tot aanvoerder. “Ik begon op 5-jarige leeftijd te voetballen bij Eendracht Aalst. Ik heb er alle nationale jeugdrangen doorlopen en zette
uiteindelijk de stap naar de A-kern in 1991 onder trainer Han Grijzenhout. Ik maakte mijn debuut in dat verloren seizoen eerste klasse op het veld van Germinal Ekeren waar we met 5-0 verloren. Van mijn generatie jeugdspelers ben ik
de enige die een echte basisplaats kon afdwingen bij Eendracht.”

Als speler van Eendracht Aalst beleefde Kris een aantal erg mooie momenten. “Uiteraard is het eerste seizoen eerste klasse onder Jan Ceulemans en de
daaropvolgende Europese campagne één van de hoogtepunten van mijn carrière. Maar mijn allermooiste moment was het seizoen tweede klasse waarin we de promotie naar eerste klasse konden afdwingen. We speelden een heel seizoen op
een hoog niveau en forceerden de promotie in een adembenemende eindronde. Nochtans was ik dat seizoen begonnen als bankzitter onder trainer Jean-Pierre Van De Velde. Toen Jan Ceulemans na vijf speeldagen overnam kreeg ik door een
blessure van Wim De Wolf mijn kans en zonder het te beseffen was mijn carrière echt gelanceerd.”

Na meer dan 10 seizoen in de hoofdmacht van Eendracht Aalst zag Kris veel spelers passeren. En niet de minste. “Ik speelde met
erg veel goede voetballers samen. Het zijn er eigenlijk teveel om op te noemen. Er is wel één speler die er bovenuitsteekt en dat is Godwin Okpara. Hij is de meest complete voetballer waarmee ik ooit samenspeelde. Hij koppelde een
fenomenale techniek aan brute kracht. Daarenboven was hij ook een enorm sterke verdediger. Ten opzichte van zo een speler blijf ik nederig en bescheiden. Bij de jeugd waren er diverse spelers die beter waren dan ik maar ik schopte
het tot bij de eerste ploeg omwille van mijn vechtersmentaliteit.”

Kris schopte het uiteindelijk tot aanvoerder bij Eendracht Aalst en ontpopte zich tot één van de meest populaire spelers van de laatste decennia. Toch verliet
Kris onze club nog voor het faillissement. “Ik heb meer dan 20 jaar met hart en ziel voor deze fantastische club gespeeld. Na een dispuut  (dat breed werd uitgesmeerd door de media naar aanleiding van een omkoopgerucht) met
trainer Wim De Coninck -met wie ik niet door één deur kon- werd ik genoodzaakt om Eendracht Aalst te verlaten voor RWD Molenbeek.”

Toch kent Kris Temmerman nog steeds erg veel mensen die betrokken zijn bij Eendracht
Aalst. Ook houdt hij nog contact met verschillende ex-spelers van onze club. “Met Sammy Van Den Bossche, Stefan Van Riel, Olivier Lamberg en Davy Cooreman heb ik nog regelmatig contact. Anderen hoor ik nog wel af en toe maar
uiteindelijk verwatert het contact toch wel. Van de huidige kern speelde Kris nog samen met Kristof Kestens en Predrag Filipovic. “Kristof Kestens was nog een youngster wanneer hij kwam piepen bij de eerste ploeg. Met Predrag
Filipovic speelde ik lang samen. Een schitterende kerel met een prachtmentaliteit. Ik hoor uit verschillende bronnen dat hij op zijn oude dag nog de sterkhouder is van het huidige Eendracht Aalst.”

Net zoals de meeste andere
ex-Eendrachters die op het hoogste niveau actief waren is Kris Temmerman nog betrokken bij het voetbal. “Ik run een voetbalschool in Schepdaal waar ik stages organiseer voor kinderen van 6 tot 12 jaar waar we vooral werken aan de
techniek. Maar ooit wil ik aan de slag als trainer in de nationale reeksen. Mijn ambitie is toch om ooit terug te keren bij de club van mijn hart, Eendracht Aalst. We zien wel wat de toekomst brengt.”

Kris Temmerman speelde
254 competitiewedstrijden voor het eerste elftal van Eendracht Aalst en maakte daarin 23 doelpunten. Hij maakte de gouden periode mee van onze clubgeschiedenis en dat als echt jeugdproduct is uniek te noemen. Uit naam van heel
Eendracht Aalst wensen wij Kris uitdrukkelijk te bedanken voor zijn fantastische sportieve prestaties die hij als speler leverde voor onze club. Wij wensen hem dan ook nog erg veel succes en geluk in zijn verdere leven
toe!!

{gallery}/team/oud-spelers/temmermankris{/gallery}

 

 

ONZE PARTNERS

Toegevoegd aan winkelmandje