Reacties na Eendracht Aalst – KVK Tienen

Reacties na Eendracht Aalst - KVK Tienen Reacties na Eendracht Aalst - KVK Tienen

Onze ploeg kreeg opnieuw een mentale tik te verwerken tegen leider Tienen, dat voor een perfecte hold-up zorgde. Met een applaus staken de supporters na affluiten de spelers een hart onder de riem. Het webteam
sprokkelde reacties uit beide kampen bij Mitch Dekuyper en Jonas Bogaerts.

Mitch Dekuyper: “Blijven dezelfde fouten maken”

Aanvaller Mitch Dekuyper zat na de match in zak en as. “Pijnlijk dat we alweer de boot
ingaan terwijl we de betere ploeg zijn. Voor de zoveelste keer komen we op achterstand, terwijl we heel goed weten dat onze tegenstanders dan een laag, moeilijk te ontwrichten blok tegen ons neerzetten om van daaruit op de
tegenaanval te spelen. Het gebeurde al meermaals dat een tegenstander vanuit een snelle omschakeling een fatale goal scoort die ons punten kost. We maken steeds weer dezelfde fouten. We willen het soms allemaal veel te
proper doen. Dat moet er uit.”

Feit is natuurlijk wel dat in het seizoensbegin de ballen er met de ogen dicht ingingen, en dat we de voorbije 6 wedstrijden slechts 3 keer scoorden. “Ja, dat klopt, we scoren
moeilijk. Ik denk dat dat een combinatie van factoren is: het vertrouwen en zeker ook onkans. We spelen nu 4-3-3, terwijl we in het begin van het seizoen een 3-5-2 speelden. Is dat aan het nieuwe systeem gelegen? We
legden Hasselt er met 4-0 mee over de knie. En de meeste van onze spelers hebben die 4-3-3 tijdens hun jeugdopleiding erin gedrild gekregen.”

Wat moet er gebeuren om de neerwaartse spiraal te keren? “Zoals ik al
zei hebben we veel pech. Bijna elke halve kans van onze tegenstanders gaat erin. Dat kan en zal niet blijven duren. Het is enorm belangrijk om dat eerste doelpunt te maken. Tijdens de tactische besprekingen is het voor iedereen
duidelijk wat zijn taak is,en die fouten moeten er uit. We staan onder onze waarde geklasseerd. Het is een cliché zo groot als een huis maar we moeten keihard blijven werken. Wedstrijd per wedstrijd bekijken en ik
ben er zeker van dat het tij zal keren. Dan zien we wel waar we na 30 speeldagen uitkomen.”

Jonas Bogaerts: “Het geluk aan onze kant”

Ex-ajuin Jonas Bogaerts gaf toe dat KVK Tienen zondag het geluk aan zijn kant
had. “We konden na een snelle omschakeling vrij vroeg scoren, en dan konden we wat inzakken om van daaruit op de tegenaanval te mikken. We hebben vanaf dan het spel ondergaan want Aalst zette veel druk naar voren, zonder evenwel
grote kansen te forceren. In de tweede helft voerde Eendracht de druk nog meer op en we hadden heel wat geluk met die ballen die op de lijn gekeerd werden, met die bal op de paal en met de gemiste strafschop van Ignazio. Maar
goed, Aalst scoort niet en dat hebben ze grotendeels aan zichzelf te wijten. In de slotfase hebben we het dan netjes afgemaakt met nog 2 counters. Bij Aalst heeft vooral Lars Wantens indruk gemaakt op mij. Met zijn snedige
infiltraties en gevaarlijke centers heeft hij ons doen afzien. Nee, Aalst was zeker niet slecht, maar ze zitten in zo’n periode dat niets lukt. Zuur voor hen, maar leuk voor ons. Ik kom graag terug in het Pierre Cornelisstadion,
maar ik speel nu voor Tienen en het is altijd plezant om tegen een ex-ploeg te winnen.”

De suikerploeg prijkt na 13 speeldagen mooi aan de kop van het klassement. Had Jonas dat verwacht? “Nee, helemaal niet, onze ambitie
was een plaats in de linkerkolom, maximum top-5. We hebben geen grote namen in onze ploeg, maar we hangen goed aan elkaar en het draait goed rond bij ons. 2B is een rare reeks waarin alle ploegen enorm aan elkaar gewaagd zijn.
We hoeven niet kampioen te spelen, maar als we via de eindronde kunnen promoveren (Tienen is al zeker van die eindronde met de eerste periodetitel, nvdr), dan zullen we dat zeker niet laten. Ik heb begrepen dat het clubbestuur
wel degelijk van plan is om een licentie voor de Eerste Amateurliga aan te vragen.”

fdh

ONZE PARTNERS

Toegevoegd aan winkelmandje