David Hillewaere: "Zandberg in een nieuw jasje"

David Hillewaere: "Zandberg in een nieuw jasje" David Hillewaere: "Zandberg in een nieuw jasje"

Er heerst veel bedrijvigheid op Zandberg tijdens het tussenseizoen. Het webteam belde met jeugdmanager David Hillewaere, die zelf een jeugdproduct van onze club is en – in de gouden periode met o.a. De Bilde en
Okpara – kon doorstoten tot de A-kern.

Jeugd vzw van start

Vorige maandag is de aparte VZW voor de jeugd uit de startblokken geschoten met de eerste Algemene Vergadering. “We hebben
vanuit het jeugdbestuur altijd geijverd voor een aparte structuur,” aldus Hillewaere. “En nu is het eindelijk zo ver. De agenda was nog vrij beperkt. Het ging vooral om de wettelijk verplichte installatie en verder was het ook
van belang dat de 6 leden met elkaar konden kennismaken. Die leden zijn – naast voorzitter Le Juste en ikzelf – de heren Lampers (penningmeester), Schots, Sterckx en Van Weyenbergh. Het jeugdbestuur, dat maandelijks
vergadert, is nu verantwoording verschuldigd aan de AV die 3 à 4 keer per jaar zal samenkomen.”

Nieuw tijdperk

Volgens de jeugdmanager zijn er sinds de komst van Patrick Le Juste heel wat zaken
ten goede veranderd. “Er staat nu een solide structuur die ons moet wapenen tegen de uitdagingen van de toekomst. Ik denk dat de trainers voor de eerste keer in 10 jaar op tijd en correct worden betaald. Met Marijn Vanderheyden
hebben we een beloftencoach aangesteld die al zijn visitekaartje heeft afgeleverd: hij werd meteen kampioen met Jong Eendracht Aalst. Je voelt dat er opnieuw meer engagement aanwezig is bij alle medewerkers.”

Zandberg in nieuw jasje 

De nieuwe wind die over het jeugdcomplex waait, vertaalt zich ook in de infrastructuur. “Het is nu duidelijk geworden dat we zeker nog 5 jaar op Zandberg
blijven. De firma De Ceuster gaat alle grasterreinen onder handen nemen en nivelleren, er werd een extra medewerker aangeworven om alle velden piekfijn te onderhouden. We hebben een mobiele sproeiinstallatie aangeschaft. En ja,
we mogen – ook in deze droge periode – verder blijven sproeien want we hebben onze eigen waterputten, die we ook een grote schoonmaakbeurt gegeven hebben. Verder werd er een nieuwe grasbolide aangekocht om de lengte van het gras
op een perfecte hoogte te houden. Ook het kunstgrasveld krijgt een onderhoudsbeurt, dug-outs worden uitgebroken enzoverder. ”

En dat is niet alles want ook de superstructuur (de gebouwen) wordt niet vergeten.
“Het klopt dat sommige zaken een beetje aftands geworden waren. Dat wordt nu ook aangepakt: we zijn met verfwerken bezig, de toog wordt vernieuwd, het sanitair wordt onder handen genomen, er komen nieuwe TV-schermen in de
kantine,… Ons eerste elftal en de beloften hernemen de trainingen op 17 juli, de jeugd op 29 juli. Ze zullen grote ogen opzetten!”

Geschenk uit de hemel

De promotie van ons eerste elftal naar
de Eerste Amateurliga heeft ook zeer positieve gevolgen voor de jeugdploegen. “De eindrondewinst is inderdaad een geschenk uit de hemel. Vanaf de middenbouw spelen we nu op nationaal niveau. We merken het ook aan de
inschrijvingen die met 20% gestegen zijn. Conform onze visietekst willen we dé referentieclub van de Denderstreek blijven: we willen jong talent opspeuren en rekruteren van Geraardsbergen over Ninove, Haaltert, Lede, Affligem
tot in Dendermonde. We hebben geen schrik dat we daar in concurrentie komen met Lokeren en Waasland-Beveren want onze jeugdopleiding moet niet onderdoen voor die van hen. We kregen anderhalf jaar geleden 3 Footpass-sterren en ik
ben ervan overtuigd dat we bij de volgende evaluatie, die binnen anderhalf jaar plaatsvindt, een ster zullen bijkrijgen. Het rijke aanbod dat wij aan onze jeugdspelers aanbieden mag immers gezien worden: een opleiding door
hooggekwalificeerde trainers, medische en fysieke begeleiding, de paas- en zomerstages, ons internationaal jeugdtornooi, 
de buitenlandse reizen,…”

Bedankt, David, voor het interview
en we hopen dat er de komende jaren heel wat jonge Ajuinen zullen doorstromen naar ons eerste elftal. Iendracht veroit!

fdh

ONZE PARTNERS

Toegevoegd aan winkelmandje