Verslag supportersvergadering 21/05

Verslag supportersvergadering 21/05 Verslag supportersvergadering 21/05

Roland Van den Bosch wordt de nieuwe T2 bij Eendracht Aalst, de club blijft de financiële put stap per stap vullen, het nieuwe stadion, de fandag op 6/7 en de eerste data van de
oefenwedstrijden, dat zijn enkele onderwerpen die niet uit de weg werden gegaan tijdens de eerste supportersvergadering van het nieuwe seizoen.

De  rode kantine in het Pierre
Cornelisstadion was het toneel voor de eerste supportersvergadering van het nieuwe seizoen. Zeker 50 aanhangers van onze club kwamen naar het stadion afgezakt om  naar de plannen en de stand van zaken van het bestuur te
luisteren. Iedere aanwezige was ook vrij om vragen te stellen aan het voltallige bestuur, Chris Janssens en Predrag Filipovic. Een bondige samenvatting:

A-Label voor onze jeugdwerking

Uit de analyse van jeugd- en ondervoorzitter Luc Ledegen over het jeugdbeleid konden we opmaken dat de Aalsterse jeugdwerking nog steeds een hoog aanzien heeft. Ze draagt het A-label en werd door
“Footpass” genomineerd voor een plekje tussen de tien beste opleidingen van België. Verder had hij het ook over de nieuwe jeugdcompetities waarin onze jeugdploegen het zullen opnemen tegen andere jeugdploegen van teams uit tweede
klasse. Dit zal het niveau nog omhoog halen omdat  er gespeeld wordt tegen onder meer  STVV en Westerlo, beiden gekend omwille van hun heel goede jeugdwerking. Er werd ook nog eens benadrukt dat de doorstroom naar de
eerste ploeg zal blijven gebeuren.

Financieel op de goede weg

Op financieel vlak herhaalde voorzitter Frank De Roose nog eens dat de zaken in de positieve
richting evolueren. Hij liet aan de aanwezigen de stand van zaken zien en gaf er uitleg bij. De voorzitter meldde ook dat Eendracht om de twee maanden door de KBVB gecontroleerd wordt om te zien of ze zich aan het financiële plan
houden. Op een vraag uit het publiek of de KBVB op basis van ons negatief eigen vermogen een licentie zou kunnen weigeren antwoordde de voorzitter duidelijk: “Zolang we kunnen blijven bewijzen dat we aan het afbouwen zijn en we ons
aan het financiële plan houden zal de KBVB nooit een licentie weigeren”. Op middellange termijn onderzoekt de club ook om over te schakelen van een VZW naar een NV.

Oefenwedstrijden

In verband met de oefenwedstrijden in de voorbereiding staat er achter enkele wedstrijden nog een vraagteken. Wel al zeker zijn de volgende wedstrijden: 26/06 thuis tegen Bergen , 21/07 verplaatsing naar
Hamme (III), 24/07 tegen Terjoden-Welle (IV) op het veld van Dender, 26/07 tegen Boezingen (IV), en 29/07 op Temse (III). Op 7/08 is er Ardenne (PII) – EA, 14/08 Vilvoorde (PIV) – EA, en 21/08 Hekelgem(PIII)-EA. Verder is er ook nog
een wedstrijd tegen Willem II in de maak. En noteer zeker de fandag op 6/7.

Extra ledboarding

Op commercieel vlak boert onze club goed. De commerciële cel
blijft niet bij de pakken zitten en verkocht al heel wat boarding. Het budget van vorig jaar werd reeds behaald en we kunnen dus zeker spreken van een succes. Ook de ledboarding verkoopt goed en zorgt voor extra inkomsten. Voor
volgend seizoen werd er extra ledboarding aangekocht. Hier kunnen nieuwe sponsors terecht.

Inhoud geven aan het supporterscharter

Naar volgend seizoen toe wil
het bestuur het werk maken van het supporterscharter. Dit kwam enkele maanden terug al aan bod maar is ondertussen wat blijven liggen. In samenwerking met de supportersclubs zal het charter volledig worden uitgewerkt. In de korte
toekomst zullen de supportersclubs een uitnodiging ontvangen om samen met het bestuur aan tafel te zitten.

Dossier stadion

De voorzitter deed al de mogelijke
pistes in verband met het stadion uit de doeken. Wat zeker vast staat is dat staantribune volledig wordt afgebroken en er een tijdelijke stalen staantribune (overdekt) in de plaats komt. Tegen 31/12 hoopt het bestuur duidelijkheid
te krijgen om ofwel een volledig nieuw stadion te bouwen of het huidige stadion in fasen te renoveren. In het geval van renovatie zullen de werken uitgevoerd worden in drie fasen: eerst is er de afbraak tijdelijke staantribune en de
opbouw van een nieuwe betonnen tribune, vervolgens wordt de Europatribune onder handen genomen en als laatste de hoofdtribune.  Ook de lichten op het veld zullen onder handen worden genomen. Er moeten lampen komen met meer
lichtsterkte. De oude lampen  van de huidige pilonen zullen verhuizen naar de lichtinstallatie op de Zandberg. Daar worden niet alleen de lichten versterkt maar worden ook de nodige werken aan de kleedkamers en kantine
uitgevoerd.

Meer sportieve maturiteit

In verband met de inkomende transfers bevestigde ook coach Janssens dat Eendracht binnen het budget is gebleven. Ook
voor hem is de financiële gezondheid van de club een topprioriteit. Ze zijn op zoek gegaan naar enkele spelers met ervaring aangevuld met enkele jonge talenten. Uit zijn analyse van de wedstrijden waaronder hij het team coachte kon
hij besluiten dat Aalst maturiteit te kort kwam. Daarom werden spelers als Janssens, Van Steenbrugghe en Van Belle aangeworven. Met Steve Bael werd een jonge, vlot scorende spits aangekocht. Ook Ngasseu heeft een neus voor
doelpunten, hij maakte er 18 dit seizoen. Samen met Ngasseu komt ook Shkodra over van Ronse. “Een goed draaiende tandem mag je nooit uit elkaar halen”, aldus Janssens. Dan is er ook nog Gianni De Neve, een jonge gast met een hoog
potentieel. Momenteel speelt hij met de nationale beloftenploeg (U19) voor een plaatsje op het EK. Uit onze eigen jeugd kreeg Robin Nelis een voldoende van Janssens en wordt hij opgenomen in de A-kern. Op de vraag van een supporter
of hij al enkele titularissen heeft voor het nieuwe seizoen antwoordde Janssens “Geen enkele speler krijgt voorrang. Iedereen zal elke week moeten bewijzen op training dat hij zijn plaats in het eerste elftal van Eendracht Aalst
waard is”.

Zelfde systeem bij beloften

Voor volgend seizoen zal Janssens ook samenzitten met de beloftencoach. Hij wil dat de beloftenploeg dezelfde
spelsystemen hanteert zoals de eerste ploeg zodat de overgang vlot kan verlopen. Volgend seizoen heeft Janssens een nieuwe T2 aan zijn zijde. Roland Van Den Bosch zal Janssens bijstaan. “Ik heb ook graag iemand ouder dan mezelf aan
mijn zijde om mij een beetje te kunnen temperen waar nodig”, aldus Janssens.

 

Foto’s: Kenneth Demaret & Yves Janssens

ONZE PARTNERS

Toegevoegd aan winkelmandje